10: (2 12/17+1 5/17) - (3 4/5+1 3/5) : 6

+2
Ответы (2)
  1. 23 января, 09:34
    0
    10:4-5 2/5:6=2.5-0.9=1.6
  2. 23 января, 11:19
    0
    10 : (2 12/17 + 1 5/17) - (3 4/5 + 1 3/5) : 6 = 1 3/5 = 1.6

    2 12/17 + 1 5/17 = 46/17 + 22/17 = (46 + 22) / 17 = 68/17 = 4

    10 : 4 = 10 * 1/4 = 5/2 = 2 1/2

    3 4/5 + 1 3/5 = 19/5 + 8/5 = (19 + 8) / 5 = 27/5 = 5 2/5

    5 2/5 : 6 = 27/5 : 6 = 27/5 * 1/6 = 9/10

    2 1/2 - 9/10 = 5/2 - 9/10 = 25/10 - 9/10 = 16/10 = 8/5 = 1 3/5

    1 3/5 = 1.6