Сравни 2/10 и 4/5,3/10 и 5/10,2/5 и 3/5

+2
Ответы (1)
  1. 31 марта, 18:59
    0
    2/10 = 0,2

    4/5=0,8, значит 2/10<4/5

    3/10=0,3

    5/10=0,5, значит 3/10<5/10

    2/5=0,4

    3/5=0,6, значит 2/5<3/5