Точно не знаете не пишите!

3 (x-2,9) = 6,9

+2
Ответы (1)
  1. 23 сентября, 09:46
    0
    Решение:

    3 (х-2,9) = 6,9

    3 х-8,7=6,9

    3 х=6,9+8,7

    3 х=15,6

    х=15,6 : 3

    х=5,2

    Ответ: х=5,2