А) 1/16+3/8*2 2/3

б) 7/10: (11/15+1/5)

в) 20:4/5-7/23

+4
Ответы (1)
  1. 2 декабря, 00:34
    0
    1 / 16 + 3/8 * 2 2/3 = 1/16 + 3/8*8/3 = 1/16 + (3*8) / (8*3) = 1/16

    7/10 / (11/15+1/5) = 7/10 (11+3) / 15 = 7/10 / 14/15 = (7*15) / (10*14) = 3/4

    20 / 4/5 - 7,23 = (20*5) / 4 - 7/23 = 25-7/23 = (25*23 - 7) / 23 = (575-7) / 23 =

    568/23 = 24,69