7-1 4/5• (1 1/4 плюс 1/12) : 3

+1
Ответы (1)
  1. 9 января, 22:51
    0
    1) 1 1/4+1/12=1 4/12 = 1 1/3

    2) 1 4/5*1 1/3=9/5*4/3=12/5=2 2/5

    3) 2 2/5:3=12/3:3/1=4/3=1 1/3

    4) 7-1 1/3=7/1-4/3=21/3-4/3=17/3=5 2/5