A) 12 5/6-6 1/4-1 1/3=

Б) 8 3/8 - (5 5/6+1 3/4) =

В) 11 - (4 5/6+3 3/8) =

+5
Ответы (1)
  1. 25 января, 12:52
    0
    А) = 77/6-25/4-4/3=154-75-16/12=63/12=21/4=5 1/4

    б) = 67/8 - (35/6+7/4) = 67/8 - (70/12+21/12) = 67/8-91/12=-201/24-182/24=-383/24=-15 23/24

    в) 11 - (29/6+27/8) = 11 - (116/24+81/24) = 11-197/24=264/24-197/24=67/24=2 19/24