2/15*5,2/5*5,1/15*5,10/75*5,2/3*5

+4
Ответы (2)
  1. 10 ноября, 20:30
    0
    1) 2/15*5/1=2/3*1/1=2/3

    2) 2/5*5/1=2/1*1/1=2/1=2

    3) 1/15*5/1=1/3*1/1=1/3

    4) 10/75*5/1=10/15*1/1=10/15=2/3

    5) 2/3*5/1=10/3=3 1/3
  2. 10 ноября, 22:37
    0
    2/15*5 = 2*5/152*1/3 = 2/3

    2/5*5 = 2*5/5 = 2

    1/15*5 = 1*5/15 = 1*1/3 = 1/3

    10/75*5 = 10*5/75 = 50/75 = 2/3

    2/3*5 = 2*5/3 = 10/3 = 3 1/3