8 1/17 - (x+2 3/17) = 3 9/17+15/17

+4
Ответы (1)
  1. 11 декабря, 10:40
    0
    8 1/17 - (х+2 3/17) = 3 9/17+15/17

    137/17 - (х+37/17) = 60/17+15/17

    х+37/17=137/17-75/17

    х=62/17-37/17

    х=59/17=3 8/17