30-23,1: (5 7/20-4 6/35)

+4
Ответы (1)
  1. 21 марта, 17:32
    0
    30 - 23,1 : (5 7/20 - 4 6/35) = 10 2/5

    1. 5 7/20 - 4 6/35 = 5 49/140 - 4 24/140 = 1 25/140 = 1 5/28

    2. 23,1 : 1 5/28 = 231/10 : 33/28 = 231/10 * 28/33 = 98/5 = 19 3/5

    3. 30 - 19 3/5 = 29 5/5 - 19 3/5 = 10 2/5