Реши Уравнения

10 у+2 * (7 у-2) = 5 * (4 у+3) + 3 у

12x-7 * (x+4) = 26-4x

+4
Ответы (1)
  1. 30 июня, 23:12
    0
    10 у+14 у-4=20 у+15+3 у

    10 у+14 у-20 у-3 у=15+4

    у=19

    12 х-7 х-28 = 26-4 х

    12 х-7 х+4 х = 26+28

    9 х=54

    х=54:9

    х=6