1) 1,37-4,9 2) 3,8-5,35 3) - 1/6-0,25 4) 0,8-1/3 5) - 3 2/3 - (-4/5) 6) - 1 5/6 - (-7/12)

+1
Ответы (1)
  1. 22 марта, 18:02
    0
    1) 1,37-4,9=-3,53 2) 3,8-5,35 = - 1,553) - 1/6-0,25 = - 1/6-1/4=-10/24=-5/124) 0,8-1/3 = 24-10/30=14/30=7/155) - 3 2/3 - (-4/5) = - 11/3+4/5=-55+12/15=-43/15=-2 13/156) - 1 5/6 - (-7/12) = - 11/6+7/12=-22+7/12=-15/12=-1 3/12=-1 1/4=-1,25