а) 50,05-2,15*23

б) 120 - (48*2,3+2,7

в) 220,6-15*3,56*4

+2
Ответы (1)
  1. 3 мая, 19:42
    0
    А) 50,05-2,15*23=0,6

    1) 2,15*23=49,45

    2) 50,05-49,45=0,6

    Б) 120 - (48*2,3+2,7) = 6,9

    1) 48*2,3=110,4

    2) 110,4+2,7=113,1

    3) 120-113,1=6,9

    В) 220,6-15*3,56*4=7

    1) 3,56*4=14,24

    2) 15*14,24=213,6

    3) 220,6-213,6=7