А) 5/6-3/4

б) 1/3+1/5

в) 3/10+1/2

е) 9/20+3/8

+4
Ответы (1)
  1. 19 сентября, 04:43
    0
    1/3+1/5=5/15 + 3/15 = 8/15

    3/10+1/2 = 3/10 + 5/10=8/10

    9/20+3/8=18/40 + 15/40 = 33/40