6,4 : 3 1/5 : (4 + 1 5/8)

+1
Ответы (2)
  1. 17 ноября, 16:46
    0
    1) 6,4: 3 1/5=2

    2) 4+1 5/8=5 5/8

    3) 2:5 5/8 = 16/45
  2. 17 ноября, 18:13
    0
    6,4 : 3 1/5 : (4 + 1 5/8) = 16/45

    1) 4 + 1 5/8 = 5 5/8

    2) 6,4 : 3 1/5 = 64/10 : 16/5 = 64/10 * 5/16 = 4/2 = 2

    3) 2 : 5 5/8 = 2 : 45/8 = 2 * 8/45 = 16/45