16 а-7 а+96=222; 20 у+5 у+у+19=227

+1
Ответы (1)
  1. 20 марта, 19:11
    0
    16 а-7 а+96=222

    9 а+96=222

    9 а=222-96

    9 а=126

    а=126:9

    а=14

    20 у+5 у+у+19=227

    26 у+19=227

    26 у=227-19

    26 у=208

    у=208:26

    у=8