8-4,2: (2 5/14-1 4/21)

+5
Ответы (1)
  1. 26 марта, 10:03
    0
    8-4,2: (2 5/14-1 4/21) = 4.4

    1) 2 5/14-1 4/21=2 15/42-1 8/42=1 7/42=1 1/6

    2) 4.2:1 1/6=42/10*6/7=18/5=3 3/5=3.6

    3) 8-3.6=4.4