1) (√27-2) (2-3√3)

2) (5√3+√27) : √3

3) (√5-1) ² - (2√5+1) ²

+3
Ответы (1)
  1. 10 декабря, 02:43
    0
    1) (√27-2) (2-3√3) = 2√27-3√81-4+6√3=6√3-27-4+6√3=12√3-31

    2) (5√3+√27) : √3 = (5√3+3√3) : √3 = 8√3:√3=8

    3) (√5-1) ² - (2√5+1) = (√5-1+2√5+1) * (√5-1-2√5-1) = - 15-6√5