2/3*5/7-3/14: (-4.1/2) - 2.2/3

+4
Ответы (1)
  1. 1 мая, 08:01
    0
    1) 3/14 : (- 4 1/2) = 3/14 : (-9/2) = 3/14 * (-2/9) = - 2/42 = - 1/21

    2) 2/3 * 5/7 = 10/21

    3) 10/21 - (-1/21) = 10/21 + 1/21 = 11/21

    4) 11/21 - 2 2/3 = 11/21 - 8/3 = 11/21 - 56/21 = - 45/21 = - 2 3/21 = - 2 1/7