3 3/8 : 1/8-1 5/14*7 =. Еще a/b-3/7

+5
Ответы (1)
  1. 4 февраля, 14:22
    0
    3 3/8 : 1/8-1 5/14*7=17,5

    1) 3 3/8:1/8=27/8*8/1=27

    2) 1 5/14*7=19/14*7/1=19/2=9 1/2=9,5

    3) 27-9,5=17,5