4 3/4:1/4-2 3/14•7=?

+4
Ответы (1)
  1. 4 июня, 05:52
    0
    4 3/4 : 1/4 - 2 3/14 * 7 = 3 1/2

    4 3/4 : 1/4 - 2 3/14 * 7 = 19/4 : 1/4 - 31/14 * 7 = 19/4 * 4 - 31/14 * 7 = 19 - 31/14 * 7 = 19 - 31/2 = (19*2 - 31*1) / 2 = (38 - 31) / 2 = 7/2 = 3 1/2