10-у/6 + 3 у+8/3=у+6/2

+1
Ответы (1)
  1. 14 февраля, 23:29
    0
    10 - у/6 + 3 у + 8/3 = у + 6/2

    60 - у + 18 у + 16 = 6 у + 18

    -у + 18 у - 6 у = 18 - 16 - 60

    11 у = - 58

    у = - 5 3/11