1/8 + (3/8+5/12) = ? 3/11 + (4/5+2/11) = ? (16/25+7/8) - 3/8=? 1/4+0.7-1/5=? 3/5-1/3+0.6=?

+3
Ответы (1)
  1. 19 февраля, 00:31
    0
    1) 1/8 + (3/8+5/12) = 1/8 + ((9+12) / 24) = 1/8+19/24 = (3+19) / 24=22/24=11/12

    2) 3/11 + (4/5+2/11) = ((3+2) / 11) + 4/5=5/11+4/5 = (25+44) / 55=69/55

    3) (16/25+7/8) - 3/8 = (7/8-3/8) + 16/25=4/8+16/25 = (128+100) / 200=228/200

    4) 1/4+7/10-1/5=1/4 + (7/10-1/5) = 1/4+5/10=30/10=3

    5) 3/5-1/3+6/10 = (3/5+6/10) - 1/3=12/10-1/3 = (36-10) / 30=26/30=13/15