4/5*2/3=

3/4*5=

3 4/9-1 5/6=

5 5/6+3 3/4=

+3
Ответы (2)
  1. 28 июля, 12:21
    0
    4/5*2/3=8/15

    3/4*5=15/4=3,75

    3 4/9 - 1 5/6 = 31/9-11/6 = (186-99) / 54=87/54=1 33/54

    5 5/6 + 3 3/4 = 35/6 + 15/4 = (140+90) / 24=230/24 = 9 14/24 = 9 7/12
  2. 28 июля, 14:33
    0
    1) 8/15

    2) 15/4=3 3/4

    3) 31/9-11/6=124/36-66/36=58/36=29/18=1 11/18

    4) 35/6+15/4=70/12+45/12=115/12=9 7/12