27+27/9*6/4*9-39/7=? 5*5+15/8*9+45-18/8=?

+4
Ответы (1)
  1. 1 января, 22:18
    0
    27+27/9*6/4*9-39/7 = 432/7

    1) 27/9*6/4 = 4.5 = 9/2

    2) 9/2*9=40.5 = 81/2

    3) 27+81/2-39/7 = 432/7

    5*5+15/8*9+45-18/8 = 677/8

    1) 5*5=25

    2) 15/8*9 = 135/8

    3) 25+135/8+45-18/8 = 677/8