Выполнить действия:

3 м 7 дм 2 см + 4 м 7 см

2 м 38 см - 21 дм

8 м 6 дм 9 см - 5 м 3 дм

46 дм 1 см + 2 м 6 см

+2
Ответы (1)
  1. 2 февраля, 08:28
    0
    3 м 7 дм 2 см=372 см, 4 м 7 см=407 см=372+407=779 см

    2 м 38 см=238,21 дм=210 см=238-210 = 28 см

    8 м 6 дм 9 см=869 см, 5 м 3 дм=530=339 см

    46 дм 1 см=461 см, 2 м 6 см=206=255 см