16/21 х-2.48=3/7 х-1.18

+5
Ответы (1)
  1. 21 июля, 12:38
    0
    16/21 х - 3/7 х = 2.48 - 1.18

    (16-9) / 21 х = 1.3

    1/3 х = 1.3

    1.3*3 х = 1

    х = 1/3.9

    х = 10/39