8*4/11+8*7/11? 5*1/7+5*6/7?

+2
Ответы (1)
  1. 28 ноября, 11:32
    0
    1) 8/1 * 4/11 + 8/1 * 7/11 = 32/11 + 56/11 = 88/11 = 8;

    2) 5/1 * 1/7 + 5/1 * 6/7 = 5/7 + 30/7 = 35/7 = 5.