5 (2 у - 9) + 6 у = 4 (3 у - 2) - 21

+1
Ответы (1)
  1. 20 октября, 05:16
    0
    5 (2 у-9) + 6 у = 4 (3 у - 2) - 21

    10 у - 45 + 6 у = 12 у - 8 - 21

    10 у + 6 у - 12 у = 45-8-21

    4 у=16

    у = 16:4

    у = 4