1) 4 3/8 - 1/5

2) 6 1/2 - 2/5

3) 9 5/6-3/5

4) 6 5/7-1/3

5) 5 1/3-2/9

6) 8 17/21-2/3

7) 3 5/7-5/8

8) 1 2/3-1/8

+5
Ответы (1)
  1. 15 апреля, 22:36
    0
    1) = 4 15/40 - 8/40 = 4 7/40

    2) = 6 5/10 - 4/10 = 6 1/10

    3) = 9 25/30 - 18/30 = 9 7/30

    4) = 615/21-7/21 = 6 8/21

    5) = 5 9/27 - 6/27 = 5 3/27 = 5 1/9

    6) = 8 51/63 - 42/63 = 8 9/63

    7) = 3 40/56 - 35/56 = 3 5/36

    8) = 1 16/24 - 3/24 = 1 13/24