36 7/24 (4 5/12 + 4,35-11 1/6+2/5)

+1
Ответы (1)
  1. 7 июня, 03:27
    0
    871/24 (4 5/12+4 7/20-11 1/6+8/20) = 871/24 ((4 7/20+8/20) + 4 5/12-11 1/6) =

    871/24 ((4 3/4+4 5/12) - 11 1/6) = 871/24 (9 1/6-11 1/6) = 871/24 * (-2) = - 871/12≈-72.58