А) 2*а*50*86 б,) 25*у*4*а в) 47*25*х*4 г) 7*а*25*b*4

+4
Ответы (2)
  1. 31 августа, 04:05
    0
    а) 2*а*50*86 = 8600 а б,) 25*у*4*а = 100 уа в) 47*25*х*4 = 4700 х г) 7*а*25*b*4=700 ав
  2. 31 августа, 05:10
    0
    2*а*50*86=8600*а

    25*у*4*а=100 ау

    47*25*х*4=4700 х

    7*а*25*b*4=700ab