28 2/21 - (14 17/21+11 8/21)

+3
Ответы (1)
  1. 12 января, 17:45
    +1
    1) 14 17/21+11 8/21 = (14+11) + (17/21+8/21) = 25 25/21

    2) 28 2/21-25 25/21 = (28-25) + (2/21-25/21) = - 3 23/21