5 7/20+15 1/8+6 9/10=

+4
Ответы (1)
  1. 12 марта, 09:13
    0
    5 7/20 + 15 1/8 + 6 9/10 = 107/20 + 121/8 + 69/10 =

    (107*2 + 121*5 + 69*4) / 40 = (214 + 605 + 276) / 40 = 1095/40 = 219/8 = 27 3/8