10 5/9 - 1 7/32 * (4 4/15 + 31/15)

+3
Ответы (1)
  1. 8 февраля, 10:16
    0
    1) 4 4/15+31/15=4 4/15+2 1/15=6 6/15=6 2/5

    2) 1 7/32*6 2/5=39/32*32/5=39/5=7 4/5

    3) 10 5/9-7 4/5=95/9-39/5=475/45-351/45=124/45=2 34/45