Х - (7 5/9-5 1/6) = - 3,5

+2
Ответы (1)
  1. 27 мая, 07:28
    0
    Х - (7 5/9 - 5 1/6) = - 3,5

    х-7 5/9+5 1/6=-3 5/10

    х=7 5/9-5 1/6-3 5/10 (3 1/2)

    х=68/9-31/6-7/2

    х = (136-93-63) / 18

    х=-20/18

    х=-1 1/9