Б) 7/16+3/8 = в) 2/3-1/4=

+3
Ответы (1)
  1. 20 февраля, 21:59
    0
    А).7/16+3/8=7/16+6/16 = (7+6) / 16=13/16;

    б).2/3-1/4=8/12-3/12 = (8-3) / 12=5/12.