Верно ли что:

1%от 1 м равен 1 см

1%от 1 кг равен 1 г

1 а равен 1%от1 га

1 дм2 равен 1% от 1 м2

+1
Ответы (2)
  1. 12 декабря, 15:44
    0
    1%от1 м равен1 см

    1%от 1 кг равен10 г

    1% от1 га равен 1 а

    1%от 1 кв. м равен 1 кв. дм
  2. 12 декабря, 16:49
    0
    1 м * 1% = 100 см * 1% : 100% = 100:100 = 1 см. Верно

    1 кг * 1% = 1000 г * 1% : 100% = 1000:100 = 10 г. Неверно.

    1 га * 1% = 100 а * 1% : 100% = 100:100 = 1 а. Верно.

    1 кв. м. * 1% = 100 кв. дм. * 1% : 100% = 100:100 = 1 кв. дм. Верно.