10 5/9 - 1 7/32 * (4 14/15+3 1/15)

+5
Ответы (1)
  1. 22 июля, 14:09
    0
    4 14/15+3 1/15=8

    39/32*8=39/4=9 3/4

    10 5/9-9 3/4=14/9-3/4=56/36-27/36=29/36