5/7-4/8 =

1/2 + (3/7-0,45) =

+4
Ответы (1)
  1. 13 января, 15:23
    0
    5/7-4/8 = 40/56-28/56 = 12/56=6/28=3/14

    1/2 + (3/7-0,45) = 1/2 + (3/7-45/100) = 1/2 + (300/700-315/700) = 1/2 + (-15/700) = 1/2 + (-3/140) = 1/2-3/140=70/140-3/140=-67/140