13 + (14890-6467) + (8900-5643) * 4=?

+5
Ответы (2)
  1. 22 июля, 15:01
    0
    1) 14890 - 6467=8123

    2) 8900-5643=3257

    3) 8123+3257=11380

    4) 11380+13=11393

    5) 11393*4=45572
  2. 22 июля, 16:59
    0
    13 + (14 890 - 6 467) + (8 900 - 5 643) х 4 = 13 + 8 423 + 3 257 х 4 = 13 + 8 423 + 13 028 = 21 464