27/34 * (5-14/5*10/9) =

+2
Ответы (1)
  1. 19 февраля, 20:19
    0
    27/34 * (5 - 14/5 * 10/9) = 27/34 * (5 - 28/9) = 27*5/34 - 27/34 * 28/9 = 135/34 - 42/17 = (135 - 42*2) / 34 = 51/34 = 3/2