30: (5-21/26•5 1/5:1 1/5)

+5
Ответы (1)
  1. 9 июля, 16:53
    0
    30: (5-21/26*5 1/5:1 1/5) =

    1) 21/26*5 1/5 = 21/25

    2) 21/25: 1 1/5 = 7/10

    3) 5-7/10 = 4 3/10

    4) 30: 4 3/10 = 6 42/43