450 (30 х3) х60-94 х3+68: (51:3) =

+3
Ответы (2)
  1. 31 января, 12:16
    0
    450 * (30*3) * 60-94*3+68: (51:3) =

    1) 30*3=90

    2) 94*3=282

    3) 51:3=17

    4) 68:17=4

    450*90*60-282+4=2429722
  2. 31 января, 14:48
    0
    450 (30 х3) х60-94 х3+68: (51:3) = 40440-282+4=40154