Разложите на множители

sinx• (2cosx+1) = 1

+2
Ответы (1)
  1. 17 декабря, 16:21
    0
    2sinx*cosx+sinx=1

    2sinx*cosx+sinx-1=0

    2sinx*cosx+sinx-sin^2x-cos^2x=0

    - (cosx-sinx) ^2+sinx=0

    - (cosx-sinx) ^2=-sinx

    (cosx-sinx) ^2=sinx

    ((cosx-sinx) ^2) / sinx=1

    Хотя не уверена