Na2SiO3 массалык улеси

+3
Ответы (1)
  1. 18 июля, 18:09
    0
    Mr (Na2SiO3) = Mr = 2Ar (Na) + Ar (Si) + 3Ar (O) = 2 * 23 + 28 + 3 * 16 = 122

    w (Na) = 2Ar (Na) / Mr = 46 / 122 = 0.377 = 37.7%

    w (Si) = Ar (Si) / Mr = 28 / 122 = 0.2295 = 22.95%

    w (O) = 3Ar (O) / Mr = 48 / 122 = 0.3935 = 39.35%

    Ответ:

    w (Na) = 37.7%

    w (Si) = 22.95%

    w (O) = 39.35%