Na2O->NaOH->Al (OH) 3->Al2O3->Al2 (So4) 3->BaSo4

+5
Ответы (1)
  1. 29 ноября, 18:08
    0
    Na2O + H2O = 2NaOH

    3NaOH + AlBr3 = 3NaBr + Al (OH) 3

    2Al (OH) 3 = Al2O3 + 3H2O

    Al2O3 + 3H2SO4 = Al2 (SO4) 3 + 3H2O

    Al2 (SO4) 3 + 3Ba (OH) 2 = 2Al (OH) 3 + 3BaSO4