Осуществите превращения: Ca→Ca (OH) 2→CaCl2→CaCO3

+1
Ответы (1)
  1. 19 марта, 03:12
    0
    1) 2Ca+2H2O=2Ca (OH) 2

    2) Ca (OH) 2+2NaCl=CaCl2+2NaOH

    3) CaCl2+H2CO3=CaCO3+2HCl