Помогите ребята по химии

дано

m (Mg) = 2,4 г

N2

m (Mg3N2) - ?

+5
Ответы (1)
  1. 5 февраля, 16:45
    0
    3Mg + N2 = Mg3N2

    2.4/72 = x/101

    x = (2.4*101) / 72

    x = 3.36 г