AlCl3=AI (OH) 3=AI2O3=NA[AI (OH) 4] распишите

+2
Ответы (1)
  1. 28 декабря, 13:41
    0
    AlCl3+3NaOH=Al (OH) 3+3NaCl

    2Al (OH) 3=t° Al2O3+3H2O

    Al2O3+2NaOH+2H2O = 2Na[Al (OH) 4]+3H2