Рассчитать Mr

Cu3 (PO4) 2; Al (OH) 3; Na2SiO3

+2
Ответы (1)
  1. 3 января, 13:56
    0
    Mr (Cu3 (PO4) 2) = 64*3+31*2+16*8=3697

    Mr (Al (OH) 3) = 27+16*3+1*3=132

    Mr (Na2SiO3) = 23*2+28+16*2=180